Україна розпочала консультації з ЄС щодо участі у «цифрових» програмах фінансової підтримки до 2027 року

Україна розпочала консультації з ЄС щодо участі в «цифрових» програмах фінансової підтримки до 2027 року.

Після підписання (орієнтовно восени 2022 року) Україною відповідної Угоди про участь в програмі Digital Europe із загальним бюджетом 7,6 млрд євро, юридичні особи в Україні матимуть право подати заявку на фінансування для створення спільних просторів даних та потужностей для експериментів на основі штучного інтелекту, запровадження навчальних курсів із передових цифрових технологій, а також функціонування та підтримки транскордонних цифрових послуг. 

Стаття 10 Регламенту (ЄС) 2021/694 про започаткування Програми «Digital Europe» (2021–2027) передбачає асоційовану або частково асоційовану участь країн Європейської політики сусідства на основі відповідної Угоди та сплати фінансових внесків. 

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України. 

Програма фінансової підтримки European Digital Identity забезпечуватиме фінансування п’яти напрямків:

  • суперкомп’ютер;
  • штучний інтелект;
  • кібербезпека;
  • цифрові навички;
  • забезпечення широкого використання цифрових технологій в економіці та суспільстві. 

Наразі Єврокомісія схвалила перші три робочі програми на період до 2023 року із фінансуванням розміром 1,98 млрд євро:

  • основна (1,38 млрд євро);
  • кібербезпека (269 млн євро);
  • забезпечення функціонування мережі Європейських центрів цифрових інновацій (329 млн євро).

Робочі програми напрямків штучного інтелекту, суперкомп’ютерів, цифрових навичок та забезпечення широкого використання цифрових технологій в економіці та суспільстві затвердять найближчим часом.

Україна також зацікавлена в проектах розвитку цифрової інфраструктури та розвитку 5G в межах програми фінансової підтримки Connecting Europe Facility (CEF). 

Довідково

CEF — це програма підтримки ЄС транс’європейських мереж та інфраструктури в секторах транспорту, телекомунікацій та енергетики .

Україна приєдналася до проектів у межах Програми CEF у 2019 році. Це означає, що Україна може брати участь у спільних з державами-членами ЄС проєктах, що стосуються транскордонної інфраструктури.