ЧЕРЕЗ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ НЕДОСТОВІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ ВЕЛИКА КІЛЬКІСТЬ ТИМЧАСОВО ПЕРЕМІЩЕНИХ УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАДЯН ВАГАЮТЬСЯ З РЕЄСТРАЦІЄЮ ТИМЧАСОВОГО ЗАХИСТУ В КРАЇНАХ ЄС

Тож довіряйте тільки офіційним джерелам. Розʼяснюємо основні моменти щодо оформлення тимчасового захисту в ЄС.

? Хто має право на тимчасовий прихисток в країнах ЄС?

?? Якщо Ви постійно проживали в Україні і залишили країну починаючи з 24 лютого 2022 року, щоб врятуватися від війни, ви можете мати право на тимчасовий захист в будь-якій країні ЄС.

? Окрім того, країни ЄС також можуть ухвалювати рішення про надання тимчасового захисту тим особам, які виїхали з України до 24 лютого 2022 року у зв’язку з посиленням напруженості або які опинилися на території ЄС (наприклад, на канікулах або через роботу) до цієї дати і внаслідок збройного конфлікту не можуть повернутися в Україну. Для отримання додаткової інформації зв’яжіться, будь ласка, з місцевими органами влади країни, де Ви зараз перебуваєте.

? На який термін я отримаю тимчасовий захист та які права я матиму?

?? Тимчасовий захист триватиме щонайменше один рік, він може бути продовжений залежно від ситуації в Україні.

? Права, які ви отримуєте, оформивши тимчасовий прихисток в країнах ЄС:

? дозвіл на проживання,

? доступ до ринку праці та житла,

? доступ до медичної допомоги,

? доступ до освіти для дітей,

? відкриття базового банківського рахунку.

? Зазначимо, що тимчасовий захист не означає отримання статусу біженця, втім, особи, які отримали тимчасовий захист в ЄС, можуть у будь-який час подати заявку на отримання статусу біженця.

❗️Отримавши тимчасовий захист особи можуть у будь-який час повернутись до держави громадянства, тобто в Україну, а також подорожувати державами ЄС протягом 90 днів у межах 180-денного періоду.

➡️ Детальніше про механізм тимчасового захисту, а також про права на поїздки всередині Європейського Союзу – на сайті Європейської Комісії (доступно українською мовою): https://cutt.ly/iHvLO7n

? Окрім того, Єврокомісія запустила спеціальну телефонну гарячу лінію українською мовою для надання інформації і допомоги українцям, де зокрема надають відповіді на питання щодо умов в’їзду та подорожі до ЄС, доступу до прав та можливостей, таких як освіта, робота чи охорона здоров’я.

? Сконтактувати з гарячою лінією українською мовою в межах ЄС можна за номером 00 800 67 89 10 11 (послуга надається безкоштовно), а також з-за меж ЄС – за номером +32 22 99 96 96 (застосовуються стандартні міжнародні тарифи).

➡️ Детальніше щодо гарячої лінії за посиланням: https://cutt.ly/QHv2X48