ЄВРОПАРЛАМЕНТ СКАСУВАВ ІМПОРТНІ МИТА НА УКРАЇНСЬКИЙ ЕКСПОРТ НА ОДИН РІК

19 травня Європейський парламент підтримав скасування імпортних мит на весь український експорт до Євросоюзу на один рік для підтримки економіки України. Цей крок став безпрецедентним жестом підтримки країни у стані війни.


Про це повідомляє сайт Європарламенту.

«Перед обличчям російської агресії Україна бореться не лише за власну свободу та безпеку, а й за свободу всієї Європи. Тому ми повинні підтримувати Україну на всіх рівнях усіма інструментами, які є в нашому розпорядженні: не лише зброєю та санкціями, а й нашою торговельною силою. Надання Україні необхідної підтримки для захисту не закінчується на полі бою; це включає те, щоб економіка України залишалася стійкою та конкурентоспроможною»,– йдеться у заяві. 

Відповідне голосування відбулося у межах пленарного засідання Європарламенту. «За» проголосували 515 депутатів.

У Європарламенті наголосили, що таке рішення є відповіддю на наслідки війни росії проти України, яка обмежує можливості країни для торгівлі. Запропоновані заходи повністю скасують ввізне мито на промислову продукцію, ввізне мито на фрукти та овочі, а також антидемпінгове мито та захисні заходи щодо імпорту сталі терміном на один рік. Це значно полегшить поставку українських промислових та сільськогосподарських товарів до ЄС.

Наступним кроком має бути публікація рішення в Офіційному журналі ЄС, після чого воно набуде чинності наступного дня.

Довідково

26 квітня Європейська Комісія запропонувала призупинити дію імпортних мит на весь український експорт до Європейського Союзу терміном на один рік. Ця пропозиція стала безпрецедентним жестом підтримки країни у стані війни. Крім того, нещодавно Єврокомісія розробила план дій для сприяння експорту сільськогосподарської продукції України для забезпечення альтернативних логістичних маршрутів з використанням усіх видів транспорту, що з’єднують ЄС з Україною.

ЄС є найважливішим торговельним партнером України, на якого припало понад 40% її загальної торгівлі у 2021 році. Україна була 15-м за величиною торговельним партнером ЄС, що становить близько 1,2% загальної торгівлі ЄС.