ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ДАЙДЖЕСТ

🇪🇺ЄС надасть Україні 50 млрд євро в межах Ukraine Facility

Під час засідання Європейської Ради 1 лютого всі 27 лідерів ЄС дійшли консенсусу щодо ухвалення рішення про створення Ukraine Facility (Український фонд) в багаторічному бюджеті ЄС на 2024-2027 роки розміром 50 млрд євро.

Європейська Рада надала свої висновки, в яких прописано створення Механізму підтримки України, а також форми надання фінансової допомоги.

🗒️Єврокомісія запропонувала поновити ще на рік скасування імпортних мит і квот щодо експорту з України до ЄС.

Автономні торговельні заходи (АТЗ) діють із червня 2022 року і є ключовим напрямком непохитної підтримки ЄС України та її економіки. Вживаючи ці заходи, також береться до уваги уразливість фермерів та інших зацікавлених сторін у ЄС. З цією метою та з огляду на значне збільшення у 2022 й 2023 роках імпорту деякої сільськогосподарської продукції з України до ЄС, відновлені АТЗ передбачають посилений механізм захисту. Завдяки цьому гарантовано можливість вжиття коригувальних дій у разі значної дестабілізації на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох держав-членів.

🌻Уряд спростив ліцензування експорту соняшника до Болгарії.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів України 2 лютого 2024 року. Уряд проводить постійні консультації з країнами ЄС, з якими введено ліцензування експорту деяких видів української сільгосппродукції. Раніше Республіка Болгарія погодилась лібералізувати режим ліцензування експорту одного із цих сільськогосподарських товарів, а саме – насіння соняшнику.

Відтепер отримання ліцензій на експорт соняшника до Болгарії не вимагатиме погодження Мінагрополітики та, відповідно, окремих консультацій з цією країною. Це має спростити експорт відповідної української продукції.

📈Обсяг допомоги, наданої Україні через Механізм цивільного захисту ЄС, становить понад 140 тис. тонн

32 країни робили свої внески з моменту активації Механізму цивільного захисту ЄС 15 лютого 2022 року і спрямовували допомогу через логістичні хаби ЄС у Польщі, Румунії та Словаччині.

Пожертви охоплюють широкий спектр товарів і напрямків, включно з каретами швидкої допомоги, пожежними машинами,електрогенераторами, трансформаторами, обладнанням для розмінування, матеріалами для укриттів, медикаментами тощо. Загальний обсяг допомоги оцінюється приблизно в 796 млн євро.

🏦ЄС та Світовий банк запустили Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

ЄС, Група Світового банку та Уряд України започаткували роботу Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (ФЧГК). Ініціатива спрямована на підтримку малих фермерів, які обробляють земельні ділянки площею до 500 гектарів.