ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

21 листопада 2024 року в Україні відзначається 20-та річниця Помаранчевої революції 2004 року і 11-та річниця Революції Гідності 2013 року.

В 2024 році на вшанування Дня Гідності та Свободи в нашій державі із суворим дотриманням обмежень воєнного стану та з урахуванням ситуації на відповідній території чи в конкретному населеному пункті організовуються тематичні заходи, проводяться покладання квітів, встановлення лампадок до пам’ятників, пам’ятних знаків, що приурочені подіям та учасникам Революції Гідності, місць поховання Героїв Небесної Сотні, українських воїнів та цивільних осіб, загиблих внаслідок агресивної війни, яку росія розв’язала і веде проти України.

Гідність та Свобода становлять основу нашої національної ідеї, що має силу об’єднати націю, мобілізувати на оборону, надихнути на перемогу.

Відзначення Дня Гідності та Свободи ідеологічно пов’язане із студентською Революцією на граніті в жовтні 1990 року. Стрімка еволюція українських революцій кінця ХХ-початку ХХІ століть викристалізувала цю національну ідею в історичному та політичному контекстах, створила можливість кинути екзистенційний виклик московії, що з часів середньовіччя уявляла і нині уявляє себе «Третім Римом».

Базові цінності Гідності та Свободи, за які українці боролися впродовж віків з часів козацтва і готові відстоювати нині, покладені в основу незмінності європейського вектора розвитку України та досягнень на шляху європейської інтеграції, закріплення курсу України на вступ до НАТО. З кожним Майданом у нашій країні ставало все більше громадян, які розуміли важливість таких цінностей, як би їх не намагалися викорінити упродовж кількох століть перебування нашої держави під московським ярмом.

Сучасні українські революції згуртували націю та виховали якісно нові покоління громадян, які усвідомлюють, що бути вільним і гідним насамперед означає бути відповідальним: за себе, своїх близьких, свою країну.

Помаранчева революція запустила в Україні процес становлення національної самосвідомості, дала українцям досвід спільних історичних дій, стала втіленням солідарності, єдності, взаємодопомоги, що морально допомагало стояти протягом довгих тижнів на морозі й холоді заради високих цілей; її особливістю є миролюбність, важливим аспектом — підтримка з боку всіх верств населення, що засвідчило єдність Українського народу на шляху до своєї мети.

Революція Гідності консолідувала мільйони людей як усередині України, так і за її межами, поширивши українську національну ідею на глобальний контекст світової політики. По-справжньому незалежною та гідною держава є тоді, коли вільним і гідним є її суспільство і кожен громадянин. Українці також нагадали світові справжній сенс демократичних цінностей, боротьба за які сьогодні, під час війни, об’єднала навколо України усі цивілізовані нації.