ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ПРОПОНУЄ РЯД СЕРВІСІВ ТА ПОСЛУГ, СПРЯМОВАНИХ НА СПРИЯННЯ У ПРАЦЕВЛАШТУВАННІ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ
Послуги з працевлаштування
Громадяни, зацікавлені в роботі, мають можливість здійснювати її самостійний пошук за допомогою Єдиного порталу вакансій , який акумулює вакансії державної служби зайнятості та провідних сайтів з пошуку роботи. Також можна оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram та Viber.
Інформаційні ресурси Ізмаїльської філії Одеського обласного центру зайнятості:
Сайт: http://izmailcz.com.ua
Фейсбук: https://www.facebook.com/izmcz
Telegram «Вакансії Ізмаїльщини»: https://t.me/izmail_vakansiy
Telegram “Кілійщина: є робота” https://t.me/Kiliya_filiya
Telegram “Вакансії Рені” https://t.me/renicz
Проте, слід пам’ятати, що звернення до служби зайнятості може значно прискорити процес працевлаштування, оскільки часто фахівці служби здійснюють оперативно підбір кандидатів під конкретні замовлення роботодавців, зокрема з організацією професійної підготовки безробітних безпосередньо на майбутньому робочому місці.
Професійне навчання
Служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних за професіями, які користуються попитом на ринку праці. Таке навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та на замовлення роботодавця або для самозайнятості. До речі, служба зайнятості має систему сучасних центрів професійно-технічної освіти, де можна за короткий термін здобути професію чи підвищити кваліфікацію.
Ваучер на навчання
Громадяни, які мають професійну-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень. Ваучери видаються окремим категоріям громадян, зокрема і внутрішнім переселенцям, за затвердженим Мінекономіки переліком із 124 професій та спеціальностей. Їх, до речі, як і заклад освіти та форму навчання людина вибирає самостійно. За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію. Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на сьогодні – це майже 30280 грн. Якщо навчання коштує більше, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю вже самостійно.
Суспільно корисні роботи
У рамках урядової програми «Армія відновлення» служба зайнятості залучає безробітних до виконання суспільно корисних робіт. Безробітні зводять фортифікаційні та захисні споруди, приводять у належний стан об’єкти цивільного захисту населення, розбирають завали, ремонтують пошкоджені приміщення тощо. Безробітні, залучені до суспільно-корисних робіт, отримують заробітну плату не менше мінімальної (8000 грн.).
Надання грантів для створення або розвитку бізнесу
У рамках реалізації урядового проекту є-Робота служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатися у тому числі й внутрішньо переміщені особи.
Так, за програмо «Власна справа» можна отримати мікрогрант від 50 до 250 тис.грн. Ще одна програма «Грант для ветеранів передбачає надання грантів до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн. Ключовою вимогою обох програм є створення нових робочих місць.
Процедура надання мікрогранту максимально проста. Для цього претенденту потрібно подати заяву та бізнес-план через портал Дія, отримати позитивну оцінку ділової репутації «Ощадбанком», пройти онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості. Повернення грантових коштів державі передбачається у вигляді сплачених податків і зборів у процесі діяльності підприємця впродовж 3 років.
Надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування ВПО
Служба зайнятості компенсує роботодавцю фактичні витрати на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа ВПО. Загальна тривалість виплат – 6 місяців впродовж року за умови збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази.
На період дії воєнного стану та протягом 30 календарних днів після його скасування роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО. Сума компенсації в розмірі мінімальної заробітної плати щомісяця, тривалість – 3 місяці, якщо працевлаштована особа моє інвалідність – 6 місяців.
З 07 травня 2022 року набрали чинності зміни до Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” у частині припинення трудових відносин між роботодавцями та внутрішньо переміщеними особами. Наразі ВПО мають право припинити трудовий договір в односторонньому порядку. Для цього їм необхідно подати до базового центру зайнятості (філії обласного центру зайнятості) заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору.
За детальною інформацією звертайтесь
до Ізмаїльської філії Одеського обласного центру зайнятості:
м. Ізмаїл, пр. Незалежності, 32, або за телефоном (097) 0087767 виключно у робочий час (понеділок – четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця з 08:00 до 15.45)