КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ АГРАРНОЇ ТА ЗЕМЕЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ 2 ЧЕРВНЯ ПРОВІВ В ІЗМАЇЛІ КОМІТЕТСЬКІ СЛУХАННЯ ПРО СТАН РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ШЛЯХИ ЙОГО РОЗВИТКУ

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики 2 червня провів в Ізмаїлі комітетські слухання про стан рибного господарства та шляхи його розвитку.Вів засідання голова парламентського комітету Олександр Гайду.

Його учасниками стали заступник голови комітету ВРУ Степан Чернявський, голови підкомітетів Артем Чорноморов, Артем Нагаєвський, Маргарита Шол, Максим Гузенко, члени парламентського комітету Сергій Бунін, Тетяна Грищенко, Микола Кириченко, Володимир Тимофійчук, Олександр Старинець, а також заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня, начальник відділу регулювання рибного господарства та рибної промисловості Управління регулювання аграрних ресурсів міністерства АППУ Андрій Бойко, директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації Алла Стоянова, директор департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОВА Павло Буланович, начальник управління Державного агентства меліорації та рибного господарства в Одеській області Микита Коренєв, Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко, голова Ізмаїльської районної ради Василь Антонюк, голова громадської спілки «Всеукраїнська бізнес-асоціація рибної промисловості та аквакультури» Сергій Козак, представник Всеукраїнської бізнес-асоціації рибної промисловості та аквакультури, заступник виконавчого директора з рибного господарства АРК «Придунайська нива» Віктор Безсмертний, директор ПП «Посейдон плюс», керівник ТОВ «Озерне 2012» Сергій Кафаджі, голова правління Всеукраїнського об’єднання організації роботодавців рибного господарства Олександр Шлапак, директор ДП Одеський центр Південного науково-дослідного інституту морського рибного господарства та океанографії Денис Смірнов, старший науковий співробітник ДУ «Інститут морської біології НАН України» Сергій Бушуєв, представники громадськості, а також центральні, регіональні та місцеві ЗМІ.

Парламентарі приїхали до Придунав’я побачити, де видобувають «живе срібло» України, та почути від професіоналів про проблеми галузі та шляхи їх вирішення.Проблем – дві: як добути та як збути. Та обидві складаються з багатьох складових, де кожна має значення.Наприклад, український рибалка повинен, виходячи на промисел, мати при собі 7 документів (у Румунії – 2). Про процеси риборозведення потрібно звітувати мало не щотижня – при тому, що недавно періодичність здачі звітів за низкою параметрів становила від кварталу до року. Є питання до правового статусу СТРГ, щодо необхідності квот на вилов риби, до самого факту існування браконьєрів, корупційної складової, оперативності прийняття рішень, професіоналізму керівництва галузі, слабкої наукової бази, порядку експорту та імпорту тощо.

Зрозуміло, що у пошуку відповідей зволікати не можна: природні ресурси не безмежні, розумне їх використання зберігає природу для майбутніх поколінь та зміцнює економіку країни.Відродження галузі (а йдеться саме про це) має проводитися за всіма напрямками – від удосконалення законодавчої бази та урахування при формуванні нормативів риборозведення кліматичних відмінностей різних регіонів України до доведення до європейського рівня, в тому числі, обсягу документообігу, який сьогодні загрожує «потопити» рибовидобуток.

Сьогодні, в умовах війни проти російської агресії, рибодобувна галузь набуває і стратегічного значення, оскільки йдеться про забезпечення, перш за все, наших захисників України високоякісним харчуванням.

Усі, хто виступав, резюмували: добре, що така зустріч відбулася. Це означає, що всі ініціативи «знизу» будуть почуті та підуть «в роботу».

«Потяг рушив. І наше завдання – сісти до нього», – зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.