МАКСИМ МАРЧЕНКО ВЗЯВ УЧАСТЬ В ПЛЕНАРНОМУ ЗАСІДАННІ XV ПОЗАЧЕРГОВОЇ СЕСІЇ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Сьогодні Начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко взяв участь в пленарному засіданні п’ятнадцятої позачергової сесії Одеської обласної ради.

На початку роботи сесії Максим Марченко поінформував народних обранців про основні напрямки діяльності Одеської обласної військової адміністрації та оптимізації спільної подальшої роботи з депутатським корпусом в умовах воєнного стану.

Керівник області наголосив на тому, що завдання регіональної влади продовжувати надавати всебічну підтримку нашим військовим, сусідній Миколаївській області, підтримувати тимчасово переміщених осіб, нарощувати економічні можливості і беззаперечно – захист населення та створення сприятливих умов для його життєдіяльності.

«Одним з найголовніших досягнень останнього часу, хотілось би відмітити початок роботи наших трьох найбільших портів: Одеси, Чорноморська та Південного в рамках зернової ініціативи ООН. Завдяки цьому з 1 серпня вже вивезено на експорт більше 2,5 млн тон аграрної зернової продукції. Кількість суден, що приймають участь в цій ініціативі з кожним днем все збільшується і зараз їх вже більше 100. Сподіваємося, що у найближчому майбутньому ми зможемо не тільки забезпечити відвантаження зернових та інших категорій товарів, а ще далі і забезпечувати імпорт. Робота наших портів дає Україні додаткові можливості як для підтримки своєї економіки так і вирішення глобальних проблем голоду» – сказав Максим Марченко.

З огляду на те, що аграрний сектор є важливим сектором економіки Одеської області, Начальник ОВА зазначив, що одеськими аграріями в умовах воєнного стану вже завершено збирання ранніх зернових, зернобобових культур та ріпаку: намолочено – більше 2,5 млн. тон, а показник середньої урожайності складає – 25,6 ц/га. Також розпочато збирання пізніх зернових культур – соняшнику та винограду і стартував посів озимого ріпаку під врожай 2023 року.

«З метою вирішення проблем, пов’язаних з завантаженістю автодоріг в напрямку портів річки Дунай та «Великої Одеси» вже завершено будівництво майданчиків для відстою вантажного транспорту в Ізмаїльському районі, загальною площею 4,7 гектарів. Організована робота для подальшого будівництва таких майданчиків на загальній площі близько 48 гектар. З метою збереження асфальтного покриття автодоріг ведеться робота щодо відновлення пунктів габаритно-вагового контролю. Станом на сьогодні вже відновлено роботу такого пункту на КПП «Дачне» – додав Максим Марченко.

За словами Начальника Одеської обласної військової адміністрації проводяться роботи по відновленню та ремонту пошкоджених об’єктів в наслідок ракетних ударів противника. Для цього з обласного бюджету вже виділено майже 11 мільйонів гривень.

«У селищі Дачне проводиться тендерна процедура із закупівлі робіт по ремонту пошкоджених фасадів та заміни скла будівель школи та будинку культури; у селищі Сергіївка виконанні роботи з заміни скла у будівлях школи та дитячого садочку, а також заключено договір на виконання робіт з заміни вікон в чотирнадцятиповерховій багатоквартирній будівлі; в місті Одеса, в ЖК «Тірас», проведені роботи з відновлення перекриття поверхів, внутрішніх та зовнішніх стін багатоквартирного будинку, розпочато відновлення електропостачання, опалення, водопостачання та ліфтів» – сказав Максим Марченко.

Вперше за 20 останніх років, запущено водне пасажирське сполучення між Овідіополем та Білгород-Дністровським. В період з 11 серпня вже перевезено більше 3 тисяч пасажирів. Не залишається осторонь керівництво області і від екологічних питань.

«З метою збереження природного середовища певних територій нашої області розроблено Регіональну програму з охорони довкілля на 2022 рік. В рамках цієї програми вже відновлюється екологічний стан озер Катлабух та Китай. На реалізацію заходів програми з обласного бюджету виділено 12 мільйонів гривень» – додав Начальник Одеської ОВА.

Торкнувся у своєму виступі Максим Мачренко і питання діяльності органів місцевого самоврядування, особливо в окремих територіальних громадах, віддалених від обласного центру.

«Наша спільна робота з Головою Одеської обласної ради в Кубейській, Ширявській та Савранській громадах виявилась доволі продуктивною в напрямку виявлення проблем, які штучно створювалися місцевою владою для населення. Вся сутність цих проблем випливає з одного – порушення виборчого права громадян України, що проживають в громадах. Внаслідок цього відбуваються масові системні порушення у правовій, земельній сфері, сфері надання адміністративних, комунальних та медичних послуг, в занедбаному стані опиняються дороги та місця суспільного значення. Такий стан справ не має бути поза увагою обласної влади і правоохоронних органів, тому відповідні матеріали вже опрацьовуються національною поліцією, прокуратурою, проводяться необхідні службові перевірки» – сказав Начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко.