ПЕРЕБУВАННЯ У ПРИКОРДОННІЙ СМУЗІ НА ТЕРИТОРІЇ ІЗМАЇЛЬСЬКОГО РАЙОНУ: ВІДПОВІДІ НА НАЙПОШИРЕНІШІ ПИТАННЯ

7 грудня 2023 року були внесені зміни до положень Постанови Кабінету Міністрів України № 1147 від 27.07.1998 р., які регулюють порядок надання перепусток і перебування осіб у прикордонній смузі згідно з вимогами режиму воєнного стану, що викликало значний резонанс і питання серед громадськості Ізмаїльського району.

У зв’язку з цим ми підготували відповіді на запитання, які найбільше турбують мешканців Ізмаїльського району.

ПИТАННЯ. Як визначаються межі прикордонної смуги?

ВІДПОВІДЬ. Державною прикордонною службою України зазначається, що це ділянка місцевості завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону. Разом з тим відповідно до частини другої статті 22 Закону «Про державний кордон України» до прикордонної смуги не включаються населені пункти і місця масового відпочинку населення.

Крім того, слід вирізняти, що урядом встановлено спеціальний прикордонний режим та заборонено вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону, в межах земельних ділянок шириною 30–50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми, а вздовж лінії державного кордону України з російською федерацією і республікою білорусь – шириною до 2 км, які надано в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.

ПИТАННЯ. Ким, протягом якого часу і на який строк надається дозвіл на перебування у прикордонній смузі?

ВІДПОВІДЬ. Дозвіл на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт чи пропуск у прикордонну смугу надається на безоплатній основі органом Державної прикордонної служби, який безпосередньо виконує завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону у визначеній зоні відповідальності, протягом 10 робочих днів з дня надходження звернення, в якому зазначаються:

1) прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, громадянство особи, яка перебуватиме у межах прикордонної смуги, реквізити документа, що посвідчує її особу, місце проживання, засоби зв’язку;

2) вид дозволу та строк дії дозволу;

3) мета та правові підстави для отримання дозволу.

При цьому дозвіл на проживання жителів місцевостей, розташованих у межах прикордонної смуги, надається безстроково, а на перебування працівників підприємств, установ, організацій, розташованих у межах прикордонної смуги — на один рік і діє лише на території зони відповідальності органу Державної прикордонної служби, яким його надано.

ПИТАННЯ. Як подати звернення про надання дозволу на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт чи пропуск у прикордонну смугу?

ВІДПОВІДЬ. Звернення про надання/визнання недійсним дозволу подається в паперовій формі з використанням засобів поштового зв’язку або передається особою до відповідного органу Державної прикордонної служби особисто чи через уповноважену згідно із законодавством особу. Письмове звернення в електронній формі надсилається з використанням Інтернету на електронну адресу відповідного органу Державної прикордонної служби.

До звернення про надання/визнання недійсним дозволу додаються:

– для громадян України, іноземців та осіб без громадянства – копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, особу іноземця або особу без громадянства (для двох останніх — також копії документів, що посвідчують та підтверджують законність перебування на території України), а також повноваження на подання звернення – у разі подання звернення законним представником або уповноваженою особою;

– для юридичних осіб – копії документів, що містять інформацію про найменування юридичної особи, місцезнаходження (місце реєстрації), вид та місце (із зазначенням географічних координат) провадження робіт, стосовно яких здійснюється запит, перелік фізичних осіб із зазначенням їх паспортних даних та транспортних засобів із зазначенням державних номерних знаків, що залучатимуться до провадження таких робіт (це можуть бути авіаційні роботи, будівництво, вирубування дерев і чагарників, водокористування, геологічне вивчення, дорожні та інші дослідження, гідротехнічні, землевпорядні, меліоративні, водолазні роботи, відео-, кіно- та фотознімання місцевості, туристичні подорожі і стрибки з парашутів та інша діяльність);

– для фізичних осіб – підприємців – копії документів, що посвідчують особу, підтверджують мету і строки перебування у прикордонній смузі і законність провадження робіт.

Фізичним особам віком до 18 років дозвіл надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника.

За додатковою інформацією можна звернутись до Контактного центру ДПСУ за тел. (044) 527-63-63.

Подання заявок безпосередньо до зони відповідальності 17 прикордонного загону (м. Ізмаїл) можна здійснювати на електронну пошту izmail_zagin@dpsu.gov.ua.

ПИТАННЯ. Хто має право на перебування у прикордонній смузі без дозволу?

ВІДПОВІДЬ. Право на в’їзд, перебування і пропуск у прикордонну смугу без дозволу мають особи, рух яких починається та закінчується за межами прикордонної смуги і виконується автомобільним або залізничним транспортом дорогами загального користування державного значення без зупинок, у тому числі ті, хто в’їжджають у прикордонну смугу з метою перетину державного кордону у офіційних пунктах пропуску, водії вантажних автомобілів та супроводжуючі їх особи, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою здійснення мультимодального перевезення та інші посадові чи службові особи, яким згідно з визначеним переліком нормами законодавства надано право безперешкодного доступу.