Проблемні екологічні питання Ізмаїльського району обговорили у Кабінеті Міністрів України

Проблемні екологічні питання Ізмаїльського району обговорили у Кабінеті Міністрів України
8 квітня голова Ізмаїльської районної державної адміністрації Родіон Абашев провів робочі зустрічі у Державному агентстві України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм, а також у Кабінеті Міністрів України.

Основною темою обговорень стали проблемні екологічні питання водних об’єктів Ізмаїльського району, які потребують невідкладного вирішення.

Зокрема, найгострішими викликами для району сьогодні є:

🔹 Аварійний технічний стан захисної дамби шлюзу Репіда-ІСРЗ (97 км річки Дунай), руйнування якої може призвести до затоплення свердловин, що забезпечують питною водою майже 100 тисяч мешканців міста Ізмаїл, сіл Броска та Матроска, а також підтоплення близько 5 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь Саф’янівської громади.

🔹 Руйнування тіла захисної дамби шлюзу «Прорва»-«Пам’ятник» (54-55 миля річки Дунай), що загрожує проривом дамби та можливим затопленням 25 тисяч гектарів земель Ренійської громади і частини автодороги М15 «Рені-Одеса».

🔹 Зменшення водообміну між озерами Катлабуг, Китай та Кислицьким рукавом річки Дунай, що потребує розчистки для забезпечення поповнення водойм та стабільної роботи насосних станцій. За відсутності заходів існує загроза пересихання озер та втрати джерел водопостачання для понад 10 населених пунктів.

🔹 Порушення водного потоку в рукаві Дунаєць річки Дунай, який виконує дренажну функцію. Обміління та заболочення створюють загрозу екологічної катастрофи для села Ліски Кілійської громади.

Також було наголошено на необхідності примусового поповнення у 2025 році озер Катлабуг, Китай та Лощинівського водосховища, оскільки самопливне наповнення водосховищ у зв’язку з низькими рівнями води на Дунаї є неможливим.

Площі водних об’єктів Ізмаїльського району складають 58,7 тис. га, з них водосховищами — 52,7 тис. га з об’ємом води понад 1,4 млрд м³. Вони є основним джерелом питної води та зрошення сільгоспугідь.

За результатами зустрічей було досягнуто розуміння з боку Кабінету Міністрів України щодо нагальності та важливості порушених питань. Належне водозабезпечення та розвиток меліорації визнано пріоритетними для сталого соціально-економічного розвитку Ізмаїльського району.