ЩО СИМВОЛІЗУЄ СВЯТО ДЕНЬ СОБОРНОСТІ?

22 січня 1919 році на Софійській площі у Києві був проголошений Акт об’єднання українських земель, Української Народної Республіки (УНР) й Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу, розділених кордонами тогочасних імперій. На початку ХХ століття після падіння імперій українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми об’єднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить свою соборність.

Соборність – це не тільки про територіальну цілісність держави, а й про єдність народу, про його патріотизм, мужність і відданість своїй державі. Тому звільнення від російського окупанта українських земель є нашою спільною метою. Соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації.

Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом. Соборність – мета Перемоги. Це те єдине, що ми можемо дати майбутнім поколінням, нашим дітям, які хочуть жити на своїй рідній землі.

Як висловився Президент України В. Зеленський: «НАША ЄДНІСТЬ – НАША ЗБРОЯ».