УЧАСНИКИ ПЕРЕГОВОРНОГО ПРОЦЕСУ З БОКУ УКРАЇНИ ПРОДОВЖУЮТЬ ПІДГОТОВКУ ДО ЧЕРГОВОГО РАУНДУ ЗУСТРІЧЕЙ З ЄС В МЕЖАХ СКРИНІНГУ
16 жовтня відбулась нарада з членами української делегації напередодні чергового раунду двосторонніх зустрічей Україна-ЄС в межах офіційного скринінгу, присвяченому Розділу 24 «Юстиція, свобода та безпека», що належить до кластера 1 «Основи процесу вступу до ЄС» (Fundamentals).
Основною метою всіх заходів, визначених в межах Розділу 24, є створення умов для вільного пересування людей та гарантування при цьому їхньої безпеки. Це охоплює широкий спектр питань – від управління зовнішніми кордонами ЄС, судового співробітництва в цивільних і кримінальних справах, до питань і сфер боротьби з організованою злочинністю, візового режиму, міграції та надання притулку.
Українські переговірники готуються презентувати європейським партнерам стан наближення національних законодавчих та інституційних рамок до відповідних європейських норм і стандартів.
Ключові теми, що охоплює переговорний Розділ 24:
боротьба з організованою злочинністю;
співпраця у сфері протидії поширення наркотиків;
боротьба з тероризмом та попередження радикалізації;
співробітництво правоохоронних органів та обмін інформацією;
управління кордоном;
прихисток;
міграція;
візова політика;
судова співпраця у цивільних та господарських справах, а також кримінальних справах;
заходи, вжиті для боротьби з корупцією у сфері юстиції та внутрішніх справ.
В межах наради, учасники обговорили підходи до презентацій Української делегації, які будуть представлені під час двосторонньої зустрічі, усних відповідей на питання Єврокомісії. Було окремо відзначено роль імітаційних сесій, організованих Офісом Віцепрем’єрки із залученням експертів з ЄС, у підготовці до двосторонніх зустрічей Україна-ЄС у межах скринінгу.
Зустріч за Розділом 24 «Юстиція, свобода та безпека» відбудеться у Брюсселі 23-25 жовтня. Участь від України у форматі оффлайн та онлайн візьме понад 300 осіб.
Довідково:
Минулого тижня делегація України в Брюсселі взяла участь у засіданнях за розділом 23 «Судова влада та основоположні права», сферами Економічні критерії, Реформа державного управління та Функціонування демократичних інституцій.