ЗВЕРНЕННЯ НАЧАЛЬНИКА ОБЛАСНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ МАКСИМА МАРЧЕНКА ЩОДО ВІДНОВЛЕННЯ РОБОТИ ЕКОНОМІКИ ОБЛАСТІ

28 день повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. План кремля зі швидкої окупації зруйновано. Вже майже місяць ми даємо гідну відсіч ворогу, російські війська зазнають великих втрат. І доки наші захисники та захисниці стримують ворога на передовій – ми з вами маємо забезпечувати життя в тилу.

Міста та села мають повертатися до активного життя, де це можливо та безпечно.

Малий, середній та великий бізнес мають працювати на економіку держави для забезпечення її обороноздатності.

Президент, Уряд та Верховна рада створили всі умови для того, щоб бізнес міг працювати.

СЕРЕД ОСНОВНИХ РІШЕНЬ:

– ПРОГРАМА “ДОСТУПНІ КРЕДИТИ “5-7-9%”

Кредит під 0% для будь якого-бізнесу протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення. Після цього кредитна ставка становитиме 5%. Також збільшено максимальну суму кредиту до 60 млн грн.

Кредит зможе отримати будь-яка компанія, де кінцевими бенефіціарами з часткою понад 50% є українці. Водночас не зможуть взяти кредит підприємства, учасником або кінцевим бенефіціаром яких є громадяни держави-агресора або ж особи, які належали до терористичних організацій.

– ПІДТРИМКА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

6,5 тисяч гривень отримають роботодавці на компенсацію зарплати працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб протягом 2 місяців.

(Для участі в програмі підприємству потрібно укласти трудовий контракт з громадянином, який є внутрішньо переміщеною особою і зареєструвати дані про працевлаштовану особу через портал Дія або надати заяву до Державної служби зайнятості. Такий порядок діятиме під час воєнного стану та ще 30 днів після його завершення.)

– ПЕРЕВІРКИ БІЗНЕСУ

Не проводитимуться планові та позапланові перевірки бізнесу під час воєнного стану. Це дозволить забезпечити стабільну роботу підприємств.

(Такі перевірки будуть дозволені лише у випадку наявності загрози правам, законним інтересам, життю та здоров’ю людини, захисту навколишнього природного середовища, забезпеченню безпеки держави. В таких випадках міністерствами можуть бути відновлені позапланові перевірки в окремих сферах, зокрема щодо запобігання неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість. Ціновий контроль дозволить стримати зростання цін на соціально значущу продукцію, як-то пальне та хліб, гарантуючи їх доступність для населення.)

– ДЕРЕГУЛЯЦІЯ БІЗНЕСУ

Започаткування та ведення бізнесу в Україні були спрощені. Відтепер замість отримання дозволу чи ліцензії, достатньо подати повідомлення (декларацію), що підприємство відповідає всім вимогам закону. Декларацію можна подати фізично – через ЦНАП, або онлайн – через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, додаток або портал Дія.

Раніше в Україні налічувалося понад 600 дозволів та ліцензій для здійснення господарської діяльності. Тепер обов’язковими будуть близько 50-ти, і лише для тих видів, які неможливо скасувати через значний ризик для здоров’я людей, довкілля та безпеки держави в таких сферах, як ядерне регулювання, поводження з радіоактивними відходами, телекомунікації тощо.

Для абсолютної більшості бізнесів діятиме декларативний принцип. Щоб розпочати підприємницьку діяльність, не потрібно збирати безліч документів і очікувати рішення чиновників. Достатньо подати до Міністерства економіки (в охоронній діяльності – до Міністерства внутрішніх справ) декларацію про провадження відповідного виду діяльності.

Крім того, Уряд на період воєнного стану продовжив дію дозволів і ліцензій, які вже видані суб’єктам господарювання. Це усуне будь-які бюрократичні перешкоди для їх безперервної роботи. Так будуть створені максимально сприятливі умови для відновлення та розвитку бізнесу.

– ЄПІДТРИМКА:

Програма єПідтримка була розширена для надання допомоги тим українцям, які опинились без роботи та доходу через те, що в їх регіонах відбуваються активні бойові дії.