30 ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

30 липня у світі відзначають Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Він був започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Націй з метою підвищення рівня поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привернення уваги до важкого становища жінок, чоловіків, і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочення людей активно допомагати постраждалим протидіяти торгівлі людьми.

Торгівля людьми – це порушення прав людини та форма рабства, продовжує існувати  і є актуальною проблемою для всіх країн світу, включаючи і Україну. Вона не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються і легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Отже боротьба із цим злочином, порушенням прав людини у сучасному світі вимагає об’єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни.

Треба пам’ятати: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації. Жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також діти.

Особливо питання торгівлі людьми загострилось в період вимушеної масової евакуації людей, коли всі кордони вводять спрощені режими пропуску.

Ви стали жертвою торгівлі людьми

В такому випадку необхідно зателефонувати на цілодобову «гарячу лінію» за телефоном 15-47. На «гарячій лінії» надаються фахові інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам чи рекомендації щодо подальших дій або можливої допомоги.

Роботу «гарячої лінії» забезпечують кваліфіковані юристи та психологи. Команда гарантує анонімність та конфіденційність інформації кожного дзвінка.

Або до громадської організації La Strada Ukraine національної гарячої лінія із запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми, гендерної дискримінації за номерами 0 800 500 335 (зі стаціонарного та мобільного)  або 116123 (з мобільного).

Міністерство соціальної політики, як національний координатор у сфері протидії торгівлі людьми, звертає увагу громадян України, як не потрапити в рабство під час воєнного стану та навело 10 правил безпеки як уникнути примусової праці.