ДО УВАГИ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ

ОГОЛОШЕННЯ

Навчання за рахунок коштів державного бюджету

Однією із соціальних гарантій для ветеранів війни, членів їх сімей є професійна адаптація, заходи якої спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Професійна адаптація здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Правом на отримання послуги із професійної адаптації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 № 432 можуть скористатися:

  • особи, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, члени їхніх сімей;
  • особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени їхніх сімей;
  • члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;
  • члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності.

На період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування, послуги з професійної адаптації можуть отримати:

  • військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби та члени їх сімей;
  • військовослужбовці військових прокуратур, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітники Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та члени їх сімей.

Строк професійного навчання осіб визначається робочими навчальними планами, робочими навчальними та освітніми програмами відповідно до законодавства. У разі організації навчання за робітничими професіями строк не може перевищувати 12 місяців.

Звертаємо увагу, що в рамках цієї програми в Ізмаїльській, Ренійській, Кілійській автомобільних школах можна отримати професію водія.

У м. Одеса послуги з професійної адаптації пропонують такі заклади:

1. Одеський коледж комп’ютерних технологій “Сервер”. Навчання проводиться індивідуальне чи групове, для дорослих чи дітей, за вибірковим курсом, який розробляється окремо для кожного учня, враховуючи наявний рівень знань та побажання щодо вивчення обраного напрямку.

2. ПП «Інститут професійних технологій». Проводить навчання за такими напрямами:

Бухгалтерській облік на підприємстві, молодша медична сестра з догляду за хворими – по закінченні  диплом державного зразка. (Цікаво також буде тим особам, які пройшли навчання з масажу або косметології, але без базової медичної освіти не мають право офіційно працювати масажистом, косметологом)

Навчання з іноземних мов:

  1. ТОВ «Курси іноземних мов «Чкаловські». Навчання посеместрово.
  2. Навчальні курси Люстдорф (офіційна назва –  НВМПУЦ «Техноінформкомплекс»). Навчають в групах протягом року, розроблені дитячі програми.

За детальною інформацією з питання отримання послуг з професійного навчання просимо звертатися за адресами:

– м. Ізмаїл, просп. Незалежності, 62, кабінет № 411, моб. телефон 096 -532 -25 -06 (для мешканців Саф’янівської сільської та Суворовської селищної територіальних громад);

– м. Кілія, вул. Миру, 48, кабінет № 4, моб. телефон 097-207-54-99  (для мешканців Кілійської та Вилківської міських територіальних громад);

– м. Рені, вул. В. Дулоглу, 14, кабінет № 3, моб. телефон 073-184-15-18 (для мешканців Ренійської міської територіальної громади)

Управління соціального захисту населення

Ізмаїльської районної державної адміністрації