СТВОРЕННЯ БЕЗБАР’ЄРНОГО СЕРЕДОВИЩА НЕМОЖЛИВЕ БЕЗ РОЗУМІННЯ ЛЮДСЬКОГО РІЗНОМАНІТТЯ

Цю тезу підкріплює «Дослідження доступності міських просторів» (https://bit.ly/3xSsUIn), проведене торік під час нульового етапу роботи над «Альбомом безбар’єрних рішень». Вона ж наскрізною лінією проходить у першому розділі Альбому, присвяченому доступності ґанків та подвір’їв.

Ми звикли, що деякі речі навколо нас мають стандартні параметри. Наприклад, якщо йдеться про довжину ліжка, висоту сходинок біля будинку чи параметри міжкімнатних проходів. Однак для людини високого росту важлива висота дверей, для батьків маленької дитини – ширина, щоб зручно проїхати з візочком.

Навіть самі ми упродовж життя не є «однаковими» – проходимо етап дитинства, підліткового віку, дорослішаємо. Змінюємося у вазі і рості. Можемо користуватися окулярами або милицями. Та незалежно від віку, стану здоров’я чи фізичних відмінностей кожному має бути однаково зручно ?

Як зазначають розробники Альбому, розуміння різноманіття розширює можливості для оптимізації проєктування універсального простору, де є місце для всіх. Більше про це читайте у першому розділі Альбому ▶️https://bit.ly/3pc2jTu.

Якщо ви долучені до проєктування, планування, реконструкції, повоєнної відбудови – завантажуйте розділ та сміливо переймайте викладене у ньому. Його ще буде доопрацьовано з огляду на воєнну ситуацію та повоєнну відбудову ??

Наступні розділи Альбому також міститимуть рекомендації щодо відновлення об’єктів інфраструктури з урахуванням принципів безбар’єрності, адже на них має базуватися все, що буде збудовано та реконструйовано після перемоги.

ℹ️ Альбом безбар’єрних рішень створюється в межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів». Проєкт реалізується нашою громадською організацією спільно з Мінрегіон у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії. Розробником першого розділу Альбому виступило урбан-бюро Big City Lab.

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree